Straightforward Pricing

Favorite
monday thru friday,sign,repair,price,cars,g  rated
- -

Price FAIL

Favorite
pop tarts,price,vending machine
- -
Seen at the vending machine in front of the counter that I work behind.

For $1, you get regular Pop-Tarts. For $1.10, you get Pop-Tarts that are made with 10% less cardboard and therefore taste just a little bit less like crap than regular pop-tarts.

~OLJ

The Cent That Broke the Camel's Back

Favorite
msrp,one cent,pennies,price,sale price
- -

And they call me a penny pincher!

Still a Great Deal!

Favorite
answer,price,monday thru friday,question,sign,g rated
- -

Interesting Math

Favorite
best buy,FAIL,iTunes,math,price,what
- -

And that's the sale price!

Easiest Demographic to Target: People Who Are Bad at Math

Favorite
price,math,monday thru friday,work
- -

They're Not THAT Good

Favorite
cheddar,chips,note,price,sun chips,vending machine
- -